Nastavení cookies
| Plastové clony

Tři typy nosníků pro clony

Princip fungování clony je jednoduchý – průchod či průjezd skrze vertikální průhledné lamely, které se ihned vrací do původní polohy a tvoří zábranu proti nepříznivým vlivům. Při nákupu by měl zákazník zvolit patřičný typ clony a a tak ušetřit finance a zároveň si zajistit optimální funkčnost výrobku. Důležité je vybrat si správný typ průhledných pásů (čím vyšší otvor, tím těžší plastové lamely) a vhodný druh nosného prvku (lišty). V personálních průchodech s lehkými lamelami se používá jiný nosník než u velkých vrat,  kde projíždí těžká technika. 

PLASTOVÁ LIŠTA je nejlevnější typ uchycení lamel. Clona je vhodná pro průchody osob, průjezdy ručních paletových vozíků. Instalaci doporučujeme pro otvory max. výšky 2300 mm.

Plastové  lišty jsou délky 600 mm, navazují na sebe pomocí zámkového systému. Výhodou je snadná montáž lišty a jednoduché navěšení předděrovaných lamel na zobáčky.  

Možné překrytí lamel 0 %, 50 %, 100 %.

HŘEBENOVÁ LIŠTA se používá nejčastěji pro interiérové předěly s průchody lidí či s průjezdy paletových vozíků. Není vhodná pro průjezdy těžké techniky a vysoké otvory.

Jednotlivé plastové pásy visí pomocí nanýtovaných koncovek na hřebeni nosného profilu. Překrytí pásů lze kdykoliv libovolně změnit posunutím lamely o jeden či dva zobáčky.

Lišta se vyrábí v provedení pozinkovaném a nerezovém. Její délka je 1968 mm. Umožňuje dle šířky pásů překrytí 0 %, 35 %, 75 %, 100%.

SVĚRNÁ LIŠTA  je vhodná pro libovolný typ otvoru, nejvhodnější pro vysoké otvory. Vyrábí se v provedení pozinkovaném a nerezovém. Výrobní délka kusu je 6 m. Kotvení je možné i tzv. letmo či rozporem. Umožňuje krytí lamel 0 %, 50 %, 100 %.

Skládá se z kovového nosného profilu a přítlačných plastových koleček.

U těžkých clon nebo v místech s velkým namáháním clony (jeřábové dráhy) dodáváme svěrnou lištu v kombinaci kovový nosník + kovová přítlačná lišta.