Nastavení cookies
| Plastové clony

Časté dotazy

 

Co je nutné sdělit pro cenovou nabídku či objednávku clon?

Nejnutnější údaje jsou šířka a výška otvoru a upřesnění, zda se clona bude kotvit „dovnitř“ otvoru (tj. na spodní plochu překladu) nebo „nad otvor“ – tj. na stěnu (zde musíme přidat rezervu 150 mm na výšku i šířku). Dále potřebujeme znát frekvenci provozu, typ prostředí, a zda se jedná o předělení interiér/interiér či rozhraní s exteriérem. Dle toho navrhneme optimální variantu clony. Pomozte nám prosím a vyplňte prosím poptávkový formulář.

Kde všude lze clony použít?

Naším heslem je „od psích bud po jeřábové dráhy“. Clony lze skutečně využít na mnoha místech firmy i domácnosti. Zajistí nejen úsporu dnes tak drahého vytápění, ale omezí vnikání prachu, deště, sněhu do objektů, zabrání odstřiku tekutin, vnikání par či nepříjemných zápachů a částečně snižuje i hladinu hluku. Nejoriginálnější místa, kde clony visí? Příjem vratných láhví (to by měl pan Svěrák radost), průlez pro lvy, omezení zápachu z vodní šachty, krevní centrum, několik divadelních her a 1x kuřárna.

Jaké typy clon nabízíte?

Máme nejširší paletu clon na českém trhu. Tři varianty nosných lišt dle velikosti otvoru a typu provozu (svěrná, hřebenová, plastová). Základní řada páskových lamel 200x2, 300x3 a 400x4 mm s několika dalšími možnými variantami plastů. E-shop skutečně uvádí jen nejpoužívanější možnosti plastových přehrazení. Vyzkoušejte nás!

Zpomalí se v daném místě provoz vlivem instalace clony?

Ano, clona je sice „překážka“, ale uživatelsky přívětivá – šetří unikající teplo (chlad) a tím pádem Vaše finance. Pracovník ovládající techniku musí zpomalit rychlost na cca 5 km/h, nemusí však opouštět auto či vysokozdvižný vozík a otevírat či zavírat vrata, tj. spoří svůj čas. Tam, kde vrata nejsou, zpomalení zajistí snížení možnosti střetů v exponovaných místech.

Lze clonu v budoucnu demontovat?

Plastová clona je hodně variabilní výrobek, v budoucnu můžete namontovat do jiného (tj. stejného či po úpravě do menšího) otvoru. Stejně tak lze následně měnit uspořádání celých pracovišť ohraničených clonami.

Jak častá je nutná výměna plastové výplně ve clonách?

Jde o výrobek, který je neustále atakován nárazy pojízdné techniky, paletami, průchody lidí. Logicky dochází k opotřebení plastů. Jeho míra je daná četností průjezdů/průchodů, typem firmy (hutní provoz x vchod do lékárny) a pravidelností čištění. Lamely se v průměru vyměňují po 3-4 letech, důvodem bývá více ušpinění plastu než je ho potrhání (často stačí vyměnit ve cloně 2-3 středové lamely pro zajištění bezpečné komunikace). Jsou místa, kde clony slouží bez opravy deset let.

Jak se plasty čistí a udržují?

Pro omývání stačí saponát, měkká utěrka. Nejdříve plast ostříkejte čistou vodou, ideálně wapkou, aby se zbavil prachu. Nepoužívat prostředky s abrazivními částicemi nebo agresivní čisticí prostředky. Nenechávejte plasty dlouhodobě ve vodě, může dojít k jejich zmléčnění.

Lze si objednat výrobky i s montáží?

Jsme ostravská firmě s celorepublikovým záběrem a montujeme i na Slovensku. Vzdálenější zákazníky se snažíme montážně sdružovat pro snížení jejich dopravních nákladů. Lamelové clony si ve většině případů ale můžete  namontovat svépomocí, instalace standardní clony není náročná. U speciálních clon (posuvné, shrnovací, ve velkých výškách) nebo kyvných vrat je vhodnější naše montáž.

Je možné vyrobit si či opravit clonu svépomocí?

Ano, na našem e-shopu najdete všechny prvky pro výrobu clon s hřebenovou či levnější plastovou clonou. Nemusíte nakupovat originální výrobní nábaly plastů (50 m), zašleme požadované množství. Pro kompletaci pak stačí mít šikovného zaměstnance, nýtovací kleště a rovnou plochu pro řezání lamel.

Lze si objednat clony v kombinaci několika barevných odstínů?

Nabízíme 12 barevných odstínů (plus tři další barvy pro svařovací boxy), takže clona může být vícebarevná. Vždy však doporučujeme umístění minimálně jedné průhledné lamely (nejlépe doprostřed clony) pro zajištění bezpečného průjezdu a průchodu skrz lamely.

Je nutné umístit na kraje clony dvě červené signální lamely?

Nejde o povinnost jako spíše o všeobecný zvyk, někde to vyžadují bezpečnostní technici. Lamely zvláště ve velkých vratech upozorňují řidiče techniky na okraje stavebního otvoru. U nás si navíc můžete vybrat na kraje v provedení 200x2 mm několik dalších barev.