| Plastové clony

Rady a tipy

Vyrábíme posuvné clony do míst, kde prochází převážně osoby a jednou za čas je nutné clonu odsunout pro průjezd velkého nákladu či techniky. Posuv je možný v celé šíři nebo jen v určeném úseku otvoru. Plastový závěs je možné využít i jako mobilní stěnu přehrazující část haly, skladu, kanceláře.

Kotvení kolejnic pro posuv clon se provádí většinou nad otvor, lze vyrobit i variantu s kotvením kolejnic dovnitř otvoru. Skrz mobilní clony nesmí v zavřeném stavu projíždět technika (hrozí ohnutí či zlomení pojezdového kování). Vhodné do míst s převládajícími průchody osob, dle typu provozu do výšky cca 5 m.

Video


Díky použití jednoduché plastové lišty pro instalaci clony s průhlednými pásy se jedná o nejlevnější variantu lamelové clony. Lišty jsou délky 61 cm a navazují na sebe jednoduchým zámkovým systémem. Decentní vzhled je předurčuje pro použití zejména v občanském sektoru.

QuickMount lišta dostává svému jménu, její montáž je velmi rychlá a snadná oproti tradičním montážním systémům. Lištu lze montovat i do exteriérů a nízkých teplot. 


Průhledné měkčené PVC někteří zákazníci výstižně označují měkkým sklem. Jeho použití je široké. Materiál je například optimální alternativou běžnému sklu na stole v kanceláři, doma, v dílně. V místech pohybu malých dětí nehrozí při kolizi poranění  střepem.

Může chránit nábytek v dětském pokoji, v kuchyni, restauraci či kavárně. Folii jednoduše položíte na nábytek. Materiál zajišťuje jednoduchou manipulaci, možnost rychlého sundání. Ochrání podklad před mechanickým poškozením, kolečky z tekutin, špínou. Pásy se vyrábí od šířky 1 000 mm do 2 200 mm, tloušťky 1 - 7 mm.


Princip fungování clony je jednoduchý – průchod či průjezd skrze vertikální průhledné lamely, které se ihned vrací do původní polohy a tvoří zábranu proti nepříznivým vlivům. Při nákupu by měl zákazník zvolit patřičný typ clony a a tak ušetřit finance a zároveň si zajistit optimální funkčnost výrobku. Důležité je vybrat si správný typ průhledných pásů (čím vyšší otvor, tím těžší plastové lamely) a vhodný druh nosného prvku (lišty). V personálních průchodech s lehkými lamelami se používá jiný nosník než u velkých vrat,  kde projíždí těžká technika. 


Průhledné plastové clony nacházejí své uplatnění u většiny firem. Své nezastupitelné místo mají v barevném tónování také jako lamelové clony či plachtové zástěny ve svařovacích boxech. Tyto zástěny chrání nejenom pracovníka, ale také ostatní lidi v okolí svařovacího pracoviště. Zároveň napomáhají svářeči zmírnit pocit izolace při práci.

Zařízení představují zábranu proti škodlivému záření, jsou rychlým řešením oddělení pracovišť a vhodné k vymezování pracovních ploch. Splňují normu ISO EN 25980.