Nastavení cookies
| Plastové clony

Doporučení pro jednotlivé typy nosných lišt


1) PLASTOVÁ LIŠTA je nejlevnější typ uchycení lamel. Clona je vhodná pro průchody osob, průjezdy ručních paletových vozíků. Instalaci doporučujeme           pro otvory do výšky 2 300 mm.

Plastové lišty jsou délky 600 mm, navazují na sebe pomocí zámkového systému. Výhodou je snadná montáž lišty a jednoduché navěšení předděrovaných lamel na zobáčky.  

Možné překrytí lamel 0 %, 50 %, 100 %. 

 

 

2) HŘEBENOVÁ LIŠTA se používá nejčastěji pro interiérové předěly s průchody lidí či s průjezdy paletových vozíků. Není vhodná pro průjezdy těžké techniky       a vysoké otvory. Optimální použití do výšky 3 000 mm.

Jednotlivé plastové pásy visí pomocí nanýtovaných koncovek na hřebeni nosného profilu. Překrytí pásů lze kdykoliv libovolně změnit posunutím lamely o jeden či dva zobáčky.

Lišta se vyrábí v provedení pozinkovaném a nerezovém. Její délka je 1968 mm. Umožňuje dle šířky pásů překrytí 0 %, 35 %, 75 %, 100 %. 
 

3) SVĚRNÁ LIŠTA je vhodná pro libovolný typ otvoru, nejvhodnější pro vysoké otvory nad 3 000 mm.  Robustní profil patří do míst, kde často projíždí manipulační technika s těžkými náklady.  Vyrábí se v provedení pozinkovaném a nerezovém.  Kotvení je možné i tzv. letmo či rozporem. Umožňuje krytí lamel   0 %, 50 %, 100 %. Lamely se zavěšují na kolíkové šrouby pomocí dírek a jsou zapevněné přítlačným profilem. Jejich demontáž na letní období je snadná.

Standardně se skládá se z kovového nosného profilu a přítlačných silnostěnných plastových koleček.

U těžkých clon nebo v místech s velkým namáháním clony (jeřábové dráhy) dodáváme svěrnou lištu v kombinaci kovový nosník + kovová přítlačná lišta.